تبلیغات
تارنمای مصباح الدجی - مطالب فروردین 1394

مشکلات جامعه اسلامی ، راهکارها و پیشنهادات1

سلام

یکی از بدترین مشکلاتی که میتونه گریبانگیر یک جامعه اسلامی بشود این است که در عمل جامعه اسلامی نباشد !
بله، در قرآن هم بارها در رابطه با کسانیکه میگویند ایمان آوردیم، بیان میشود که بگوئید اسلام آوردید و در جاهایی نیز وقتیکه میگویند اسلام آوردیم از سنت های اشتباه دوران بت پرستی که دین و مذهب از والدین به فرزندان به ارث میرسید گفته میشود و از این مساله خطرناک همه ی مومنین و مسلمان توسط خدا نهی می شوند.

در واقع دینی که بخواهد از پدر به فرزند برسد پشیزی ارزش نخواهد داشت ، دینی که بدون مطالعه اصول و پایه های آن دین باشد.
ادامه مطلب

بپر بالا بیا پایین !

اینکه ما مجلس عزاداری و مدح سیّدالشهدا را ــ که عظمت او به‌خاطر شهادت است، عظمت او به‌خاطر فداکاری در راه خدا است، عظمت او به‌خاطر گذشت است؛ گذشت از همه چیز، از همه‌ی خواسته‌ها، از همه‌ی مطلوبها ــ تبدیل کنیم به یک نقطه‌ی سبک، به یک جایی که یک تعدادی جوان لخت بشوند، بپرند هوا، بپرند پایین و ندانند چه میگویند، درست است؟ این شکر این نعمت است که خدا به شما داده؟ این صدای خوش نعمت است؛ این توانایی اداره‌ی مجلس نعمت است؛ اینها چیزهایی است که خدا به همه نداده است، به شما داده؛ باید این نعمتها را شکر بگزارید.


بیانات امام خامنه ای در دیدار با مداحان اهل بیت به مناسبت میلاد حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها ، بیستم فروردین ماه سال یک هزار و سیصد و نود و چهار  هجری شمسی 


******

چه باید گفت ؟ 
چه باید گفت در پاسخ به سخن پیر فرزانه ای که الحق جانشین برحق پیر فرزانه ی جماران و نائب بعدی امام زمان عج الله است در میان ملت انقلابی حکومت اسلامی؟
جز سمعنا و طاعتنا چه باید گفت ؟ جز تایید سخنی حق چه می توان نمود ؟

ادامه مطلب

زنده باد مرده باد

بسم رب الشهدا و الصدیقیناز قدیم الایام مردم ایران را مردمانی با حافظه تاریخی کوتاه مدت خوانده اند .... مردمانی که بیشتر تابع احساسات لحظه ای هستند ... خیلی زود داغ و خیلی زود سرد میشوند ...


امام علی علیه السلام در نهج البلاغه این کتاب والا که پس از قرآن قطعا یکی از معدود کتابهایی است که هر خواننده عادلی ترجیح میدهد یک جلد از آن را همیشه نزد خود نگه دارد به فرزندش امام حسن(ع) این چنین وصیت می نماید :

اى فرزند، اگر چه من به اندازه پیشینیان عمر نكرده ام ، ولى در كارهاشان نگریسته ام و در سرگذشتشان اندیشیده ام و در آثارشان سیر كرده ام ، تا آنجا كه ، گویى خود یكى از آنان شده ام . و به پایمردى آنچه از آنان به من رسیده ، چنان است كه پندارى از آغاز تا انجام با آنان زیسته ام و دریافته ام كه در كارها آنچه صافى و عارى از شایبه است كدام است و آنچه كدر و شایبه آمیز است ، كدام . چه كارى سودمند است و چه كارى زیان آور.

در واقع امام علی علیه السلام به فرزند خویش درس مطالعه تاریخ و عبرت گرفتن از آن را می دهد ، چرا ؟


ادامه مطلب

تصاویر ایام فاطمیه سال 1394

اطلاعیه مراسمات مطالب فاطمیه موضوعات روز


بمناسبت ایام فاطمیه شهادت حضرت فاطمه الزهرا(س) مراسم سخنرانی و سوگواری در مسجد امیرالمؤمنین
علی (ع) برگزار گردید.

 سخنران   » : حجت السلام والمسلمین حاج آقای معصومی لاری

  مداحان  » : کربلائی محسن محمدی و برادر ایمان سلیمانی

تصاویر سالروز شهادت حضرت فاطمه زهرا (س)1394 ادامه مطلب