ثبت‌نام 350 هزار نفر برای اربعین/نام‌نویسی در سماح الزامی است

اطلاعیه مراسمات مطالب محرمی موضوعات روز

ثبت‌نام 350 هزار نفر برای اربعین/نام‌نویسی در سماح الزامی استمدیر كل عتبات سازمان حج و زیارت با بیان اینكه پیش ثبت‌نام در سامانه «سماح» اجباری است از نام نویسی بیش از 350 هزار نفر در سامانه «سماح» خبر داد و اظهار داشت: برای پیش ثبت‌نام عتبات هیچ هزینه‌ای دریافت نمی‌شود، كارگزاران زیارتی كه این ثبت‌نام را از طریق سامانه «سماح» انجام می‌دهند، نباید هیچ هزینه‌ای از متقاضیان اربعین دریافت كنند، چون ما مبلغی را به این منظور تعیین نکرده ایم. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان حج و زیارت؛ محسن نظافتی، مدیر كل عتبات عالیات سازمان حج و زیارت  از نام نویسی بیش از 350 هزار نفر در سامانه«سماح»خبر داد و اظهار داشت: برای پیش ثبت‌نام عتبات هیچ هزینه‌ای دریافت نمی‌شود.

وی افزود: كارگزاران زیارتی كه این ثبت‌نام را از طریق سامانه«سماح»انجام می‌دهند، نباید هیچ هزینه‌ای از متقاضیان اربعین دریافت كنند، چون ما مبلغی را به این منظور تعیین نكرده‌ایم.

نظافتی با بیان اینكه پیش ثبت‌نام در سامانه«سماح»اجباری است، افزود: همزمان با آغاز ماه محرم ثبت نام‌ها شتاب بیشتری گرفته است و هم‌اینك هر روز بر تعداد ثبت‌نام‌های افزوده می‌شود و پس از تاسوعا و عاشورا ثبت‌نام‌های رسمی آغاز خواهد شد؛ ولی پیش ثبت‌نام‌ها همچنان ادامه دارد.

وی با بیان این كه این پیش ثبت نام برای سامان‌دهی زائران اربعین و تعیین مرز و زمان خروج آن‌ها است تا نظمی در رفت و آمد زئران ایجاد شود، افزود: پیش‌ثبت‌نام در این سامانه متضمن ارائه خدماتی مثل اسكان و حمل و نقل در خاك عراق نیست‌، چون آن زمان خدمات‌، بیشتر از جانب مردم ارائه می‌شود، اگر آن‌ها نباشند، خدمات شهر و آنچه دولت این كشور آماده می‌كند، كفاف زائران اربعین را نمی‌دهد.

مدیر كل عتبات عالیات سازمان حج وزیارت با بیان اینكه لغو روادید تاكنون از سوی دولت عراق و ایران اعلام نشده است، اظهار داشت: عراق اعلام كرده سفر به این كشور در اربعین، فقط با ویزای عراق امكان‌پذیر است. با این وجود دولت این كشور هنوز هزینه‌ ویزا را تعیین نكرده‌ است. دولت ایران گفته در حال رایزنی با عراق است تا رقم مناسبت و ارزان‌تری برای ویزای ویژه اربعین مشخص شود.

وی ادامه داد: سازمان حج و زیارت كه مسئولیت ستاد ویژه اربعین را در ایران به عهده دارد، سخت پیگیر است تا آشفتگی اربعین گذشته امسال تكرار نشود، برای همین تعداد گیت‌های كنترل گذرنامه و ویزا را در خاك ایران افزایش داد.

نظافتی گفت: سفیر ایران در عراق نیز كه مسئولیت ستاد ویژه اربعین در عراق را به عهده گرفته، تاكید كرده است امسال زائرانی كه قصد سفر به عتبات عالیات را در اربعین دارند فقط با دریافت ویزا می‌توانند از كشور و به عراق وارد شوند.

وی افزود: با وجود چنین تدابیری مقامات ایرانی همچنان پیش‌بینی می‌كنند جمعیت بیشتری از ایران امسال در مراسم اربعین عراق شركت كنند. اگر شرایط مساعد باشد این جمیعت حتما بیشتر از سال گذشته خواهد شد.

برای پیش ثبت نام در سامانه «سماح» كلیك كنید.

نظرات

ارسال نظر

نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic